Як впоратися з алергією?

Алергія – зміна чутливості організму, що виникає під впливом деяких факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, які називають алергенами. Алергени можуть проникати в організм через дихальні шляхи, органи травлення, через шкіру та слизові оболонки, алергенами можуть бути також бактерії та віруси. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2000 році захворюваність на алергічні хвороби зайняла одне з провідних місць. Велика поширеність алергічних хвороб у дорослих та дітей у всьому світі пов'язана із забрудненням навколишнього середовища, відходами промислових підприємств, хімізацією сільського господарства та побуту, інтенсивним застосуванням лікарських засобів, особливо антибіотиків, а також вакцин, сироваток, повсюдним поширенням штучного вигодовування, використанням консервантів та барвників.

В даний час вже кожна третя людина хвора на алергію, і, за даними медиків, алергіків стає все більше і більше.

За даними вчених, найчастіше алергію викликають плісняві грибки (30%), пилові кліщі (20%), харчові добавки (20%), пилок рослин (16%), продукти харчування (14%), лікарські препарати (12%), домашні тварини (8%). У деяких людей алергічна реакція проявляється до кількох речовин одночасно. Починається алергія найчастіше з алергії на домашній пил.

Домашній пил набагато шкідливіший, ніж про нього думають.

У сонячному промені, що потрапляє у квартиру, Ви завжди побачите пил, який Ви постійно вдихаєте разом із повітрям. У будинку, де мешкає одна сім'я, за рік накопичується близько 20 кг пилу.

Це не залежить від Ваших зусиль для прибирання будинку. Просто традиційні способи збирання практично марні. Будь-який домашній пил є комплексом алергенів. До складу входять: бібліотечний пил (целюлоза), фрагменти пір'я, вовни та лупи тварин, вовняні волокна, волосся та епідерміс людини, суперечки пліснявих грибів та бактерії, частинки комах (тарганів), бавовни, оббивки для меблів тощо. Все перераховане може бути причиною алергічного захворювання, але головним із побутових алергенів є пиловий кліщ.

У 1964 році група голландських вчених виділила з домашнього пилу кліщів, що належать до виду Dermatophagoides pteronyssinus (родина Pyroglyphidae, клас Arachnopodea). Алерген, отриманий з цих кліщів, викликав характерну реакцію шкіри у хворих з алергією на домашній пил. Таким чином, уявлення про зв'язок між домашнім пилом та алергічними захворюваннями були розширені, з'явилося припущення про провідну роль алергенів певних видів мікрокліщів, яке згодом повністю підтвердилося.
До теперішнього часу в домашньому пилу знайдено близько 150 видів кліщів (Dermatophagoides pteronyssinus та Dermatophagoides farinae - найбільш алергенні представники). Їх називають дерматофагоїдними або пирогліфідними кліщами. Згідно з однією з гіпотез, ці кліщі спочатку мешкали в гніздах птахів, а згодом "переповзли" в наші будинки та квартири.

 

Кліщі домашнього пилу дуже дрібні – між 0.1 та 0.5 мкн – і не видно неозброєним оком. В 1 грамі пилу може бути від сотні до декількох тисяч кліщів! Дрібні фрагменти кліщів (від 10 до 40 мікрон) і продукти їх життєдіяльності (особливо фекальні частинки) мають виняткову здатність викликати алергію.

Піднявшись у повітря, ці алергени довго не осідають, а при вдиханні потрапляють до нас у дихальні шляхи.

Крім того, одним з основних джерел кліщів є ліжко, а алергічна реакція досягає свого максимуму, коли людина лежить у ліжку, у безпосередньому контакті з цими алергенами.

Проведені дослідження показали, що близько 80% людей з бронхіальною астмою мають підвищену чутливість до кліщів – важливого фактора розвитку астми, так і ступеня її тяжкості.

Чутливість до домашніх пилових кліщів є, мабуть, найбільш показовим прикладом проблеми здоров'я, викликаної змінами у внутрішньому середовищі приміщень.

Якщо у вас поки що немає Rainbow.

При прибиранні в будинку не рекомендується користуватися сухими ганчірками, щітками або мітлами – вони лише переміщують пил і піднімають його у повітря. Посуньте меблі на середину кімнати, щоб Ви могли дістатися всіх кутів. Вологою ганчіркою протріть коріння книг, полиці, віконну лиштву та дверні косяки. Для тих, хто страждає на алергію, обов'язкове бездоганне прибирання спальні. Під час прибирання квартири пилососом діти мають бути обов'язково на вулиці, а вікна завжди мають бути відчинені. Пилососи є особливою проблемою. Багато хто з них більше забруднює кімнату, ніж очищає. Вони спочатку всмоктують пил з поверхонь, а потім видмуть через фільтр або мішок найдрібніші частинки найнебезпечнішого дрібного пилу назад у повітря. Один наперсток бруду з мішка пилососа містить 5 мільйонів мікроорганізмів та масу калу пилових кліщів. Все це може потрапити у повітря при включенні пилососа. Люди, які страждають на алергію або астму, відчувають величезне полегшення в дійсно чистому будинку, в будинку, де можна відпочити від впливу численних алергенів, у тому числі від пилку рослин і відходів сапрофітів. Як цього можна досягти? Потрібні сучасні засоби боротьби з джерелом виникнення алергії, засоби, що дозволяють швидко та ефективно позбутися небезпечного пилу в будинку.

В даний час найкращим способом вирішити цю проблему є очисна система Rainbow. Вона, по-перше, використовує як фільтр воду і не засмічує повітря частинками пилу, як це роблять пилососи. По-друге, спеціальний сепаратор відокремлює повітря навіть мікроскопічні частинки пилу, змішуючи їх із водою. По-третє, HEPA-нейтралізатор на виході Rainbow затримує алергени, що не змочуються. По-четверте, унікальна електрощітка вибиває весь алергічний пил із глибини килимів, матраців та м'яких меблів. Ви будете вражені, коли побачите, скільки пилу та бруду накопичилося в них.

Оставьте ваши контактные данные и наш консультант свяжется с вами